Yamaç Paraşütü Nerede Yapılır

Yamaç Paraşütü Nerede Yapılır

Ülkemizde geçmişi çok eski olmayan Yamaç Paraşütü için çok fazla alan olmasa da yinede 7-8 noktada bu sporla ilgilenenler tercih yapabilmektedir. Yamaç Paraşütü Nerede Yapılır ? yazımızda sizlere bu güvenli, zevkli ve heyecan dolu sporun kalbinin attığı yerden bahsedeceğiz. Küçük tepe bölgelerinden yapılan atlayışlarla yüzlerce metre yükselmek ve dakikalarca gökyüzünde kaldığınız bu sporda Ülkemizin en önemli yeri kuşkusuzki fethiyedir. Fethiye ülke genelinde her bölgeden bu sporun zevkini yaşamak isteyenlerin çekim alanıdır. Babadağ mevkiinden yapılan bu atlamalarda 1700 metrelik bir deneyim sizleri beklemektedir.

Neden Yamaç paraşütünde Fethiye Tercih Edilmektedir?

Fethiyede yamaç paraşütü

Fethiye ölüdenize gökyüzünden bakan Babadağ bölgemizde bu atlayışın tercih edilmesinin belirli ve net nedenleri bulunmaktadır. Öncelikle Türkiye’deki en deneyimli pilotlar eşliğinde uçma şansını Fethiyede yaşarsınız. 1700 metreden atlayacağınız bu sporda çıkabileceğiniz yükseklik uzman pilotlar sayesinde 3000 metrelerin üstünü bulabilmektedir. Ayrıca Fethiye Yamaç paraşütü sadece ülkemizde tercih edilen bir nokta olmamakla beraber Dünyada da Yamaç Paraşütü Nerede Yapılır dendiğinde ilk 5  kendine yer bulan mükemmel bir alandır. Ülkemizde 80 li yılların sonunda Yabancı pilotların denemesi ile keşfedilmiş bir bölge olan Fethiye Babadağ mevkii son yıllarda sürekli artan ilgi ve taleple karşılaşmakta ve dünyadan misafirlerini sıkça ağırlamaktadır.

Yamaç Paraşütü için Bölgesel Özellikler

Fethiye Yamaç Paraşütü

Babadağ bölgemiz Muğla ilimiz Fethiye ilçemize bağlı bir bölgedir. Deniz kısmından 7 km gibi bir mesafe içerde yer almaktadır. Kuzey ve güney pistleri bulunan Babadağ da genelde Nisan ve Ekim ayları arasında gayet güvenli uçuşlar yapılabilecek özellikleri taşımaktadır. Diğer ülkemizdeki bir çok piste göre gayet geniş bir alanı bulunan mevkide aynı anda 20 adet ve üzeri paraşüt serme şansı bulunmaktadır. Sporla tam uyumlu olan bu bölgede mevsim geçişlerinde rüzgarlara dikkat edilmesi gerekmektedir. Fethiye yamaç paraşütü şimdiye kadar kazaların en az yaşandığı bölgelerimizdendir. Yazımız başında da belirttiğimiz gibi bölgede tecrübe ve deneyim bakımından en yüksek orana sahip pilotlar bulunmaktadır. Sizlerde Yamaç Paraşütü Nerede Yapılır hakkında cevap vermeye çalıştık. Yinede aklınıza takılan veya merak ettiklerinizi Airborne aracılığı ile uzmanlarımıza dilediğiniz zaman iletebilirsiniz.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.