Rafting Nasıl Yapılır ?

Rafting Nasıl Yapılır ?

Türkiye, coğrafi konumu itibariyle Rafting turları için oldukça elverişli bir yerdir. Fethiye Rafting konusunda önde gelen yerlerden birisidir. Fethiye, hem sunmuş olduğu doğal güzellikle ile hem de Rafting için elverişli ortamıyla yerli ve yabancı sporseverlerin ilgisini çeker. Adrenalin tutkunları tarafından rağbet gören Rafting 6 ile 8 kişilik takımlar halinde yapılır. Diğer spor dallarında olduğu gibi Raftingde de zorluk aşamaları bulunur. Zorluk aşamaları 6 kategoriye ayrılır. 1. derece en kolay atlatılan bölümdür. 6. derece ise en zor olanıdır. Fethiye Rafting sporu sırasında takımların önüne çeşitli doğal engeller çıkar. Bu karşılaşılan engeller, Rafting için zorluk seviyesini belirleyen faktördür. Ağaç parçaları, suyun yükselişi ve türbülanslar karşılaşılan zorluklardan birkaç tanesidir. Takımlar, zorluklara karşın suda güvenli olarak ilerleme çabası gösterirler. Zorluk derecesinin yükseldiği aşamalarda, kurtarma ve sağlık ekiplerine ihtiyaç duyulabilir.

Raftinge başlamadan önce size kısa bir eğitim verilir. Eğitim sonrasında da Rafting yaparak doğanın güzelliği karşısında eğlencenin keyfini çıkarabilirsiniz. Siz Rafting yaparken tecrübeli eğitmenler tarafından da sürekli kontrol altında tutulursunuz. Fethiye Rafting için amatör tutkunlara her mevsim Rafting imkanı sağlar. Rafting turlarına katılabilmek için bazı kriterler de bulunur. 14 yaşından küçük olanlar, astımı, kalp damar hastalığı olan kişiler ile ani reaksiyon gösteren kişiler, güvenlikleri sebebiyle Rafting turlarına katılamazlar. Ayrıca bazı acenteler, 70 yaş üzeri sporcuları da turlarına dâhil etmemektedir.

Related Posts
Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.