Fethiye 12 Adalar Tekne Turu

12 adalar tekne turu
12 adalar tekne turu

Airborne Turizm Seyahat Acentası tekne turları belki de gittiğiniz bir yöredeki güzellikleri görmek için yapılan en güzel aktivitelerden biridir. Fethiye’ye geldiyseniz eğer bir tekne turuna katılmadan sakın gitmeyin. Airborne Turizm Seyahat Acentası ile 12 Adalar tekne turu ile eşsiz bir tatil yapma imkanı sağlayacaktır. Airborne Turizm Seyahat Acentası ile tekne turu ile akıllarınızdan silinmeyecek güzel anılarınız olacaktır. 12 Adalar tekne turu ile birçok durak ve güzellikler keşfedeceksiniz. İşte bu güzelliklerden birkaçı:

Göbün Koyu:

 Turkuaz rengindeki muhteşem suyu ve tarihi çok eski zamanlara dayanan geçmişi ile harika bir yerdir. Göbün Koyunun girişi bir hayli dardır ve etrafında çam ağaçları ve zeytin ağaçları bulunmaktadır.

Şövalye Adası:

 Fethiye körfezini kapatan ince uzun bir lades kemiği şeklindedir. Türkiye’de çok bilindik bir yer olmasa da dönem dönem çok fazla turist çekmektedir.

Taşkaya Koyu:

 Taşkaya Adası’nın kuzeybatısında bulunan geniş ve mükemmel bir koydur.

Kızıl Ada:

Kızıl Ada denmesinin sebebi gün batımında adaya vuran güneş ışıklarıyla kırmızıya bürünen renginden dolayıdır. Tekne turlarının yüzmek için ara verdikleri yerdir.

Yassıca Adalar:

 Küçüklü büyüklü birbirinden güzel onlarca adasıyla gelenleri adeta büyüleyen adalardır. Ayrıca bir adadan diğer adaya yüzerek kolayca ulaşabilmektesiniz.

Zeytin Ada:

 Yassıca Adalar’a oldukça yakın olan bu ada da Osmanlıdan kalma eserleri bulmak zor değildir.

Tersane Adası: 12 Adalar gezi turumuzda uğrayacak olduğumuz en büyük adadır.

Domuz Adası:

 Eski zamanlarda domuz ailesine ait birçok türün bulunması sebebiyle adını alan adamız.

Hamam Koyu:

 Turumuzun en son durağı olan bu adada tarihi kalıntılar arasında yolculuğumuzu tamamlayacağız.

Related Posts
Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.