Babadağ Yamaç Paraşütü

Oldukça zevkli, Adrenalin dolu ve son yılların en çok ilgi çeken sporu olan Yamaç Paraşütü için sizleri Babadağ Yamaç Paraşütü turlarımıza davet ediyoruz. Ülkemizde Kumsal sayısı oldukça fazla olduğu kadar Dünyada da sayısız yerler bulunmaktadır. Ancak yapılan bir çok araştırmada Yamaç Paraşütü için en güzel ve en güvenli kalkış alanı olan 1969 metre yükseklikteki Babadağı’nın kalkış alanlarıdır.Ülkemizde Babadağ dışında elbetteki bir çok yamaç paraşütü yapmaya müsait alan ve tepe bulunmaktadır. Ancak bir bütünün komple detaylarını düşündüğünüzde önce Muğla’nın güzelliği, Fethiye’nin muhteşem yapısı ve Ölüdeniz’in akıllardan yıllarca çıkmayacak güzelliği bir çok insan gibi sizleride Babadağa çekecektir.

 

Babadağı Telefirik Ücreti Ne Kadar?

 

Telefiriğin Giriş Ücretleri Gidiş Dönüş Olarak Satılmaktadır, Öğrenci indirimi Bulunmaktadır, Şehit Yakınları ve Gazilere ücretsiz olup 8 yaş ve altı için de ücret talep edilmemektedir. Güncel Fiyatlar için Bu Linke Tıklayınız

 

Yamaç Paraşütü için Babadağ Neden tercih edilmektedir?

 

Paraşüt severler için oldukça büyük bir öneme sahip olan ve 4 farlı uzunlukta piste sahip olan Babadağ daha uzun yıllar en çok tercih edilecek yamaç paraşütü merkezi özelliğini koruyacaktır. Yerli sporcu ve turistler dışında dünyada bir çok farklı ülkeden binlerce kişiyi her sene ağırlayan Babadağ’da uçuş eğitimi alanlar, yamaç paraşütü atlayanlar haricinde seyir içinde bulunan sayısız kişiyi misafir etmektedir. Ayrıca bilmeyenler için Ölüdenize – Lagun dünyanın en çok fotograflanmış kumsalları arasında yer almaktadır. Bu da ne Fethiye yamaç paraşütü için kadar özel bir bölge olduğunu kanıtlamaktadır. Babadağ bölgesi ayrıca her yıl düzenlenmekte olan geleneksel Hava oyunlarına ev sahipliği yapmakta ve diler bir çok ülkede de ilgi uyandırmaktadır. Milli park özelliği de bulunan Babadağ la henüz tanışmadıysanız mutlaka bir sonraki planınızı burayı görmek için yapınız. Babadağ Yamaç Paraşütü için uzun yılladır bölgede organizasyon yapan firmamız Airborne ile de gerekli tüm bilgileri alabilirsiniz.

Babadağ Yamaç Paraşütü pistleri

  •  1200 metre,
  • 1700 metre,
  •  1800 metre
  •  1900 metre 
  • 1969 metre (zirve)

 

Babadağı Telefirik Yaklaşık 55 yıllık deneyime sahip isveçli firma Bartholet Maschinenbau AG Tarafından İnşa Edilmiştir