Fethiye Ölüdeniz Babadağ

Fethiye Ölüdeniz Babadağ

FETHİYE ÖLÜDENİZ BABADAĞ HAKKINDA BİLGİ

Fethiye Ölüdeniz ve Fethiye Babadağ genel olarak yamaç paraşütü etkinlikleriyle meşhur olan efsanevi  yerlerdir. Yüksekliği Deniz seviyesinden 1965 mt yani 6665 ft. tir.Güzel ve temiz havasıyla her yıl her mevsimde yerli ve yabancı turistlerin akınına uğrayan bu tatil meskeni size de çok iyi gelecek. Sizlere yamaç paraşütünün ve doğallığın merkezi niteliğinde olan Babadağ’ı anlatmakla başlayacağız. Bu eşsiz manzaralara eşlik eden bu dağda geçmişin izlerini ve geleceğin temiz kokusunu duyacaksınız. Hızlı kirlenen bu dünya üzerinde temiz kalmayı başaran havasıyla suyuyla sizi kendinizden geçirecek olan bu dağa hayranlıkla bakacaksınız. Fethiye yamaç paraşütü serüveninin başladığı bu dağ 1979 yılında bir İngiliz sporcu tarafından keşfedildikten sonra ülkemizden önde yabancı sporcuların odak noktası haline gelmiştir. Anlayacağınız üzere ülkemizin bizlere sunduğu bu kusursuz eser niteliğindeki dağı bile ilk olarak dışarıdan gelen bir İngiliz keşfetmiş. Bu dağ keşfinden sonra dünya genelinde oldukça büyük bir ün kazanarak ülkemize giren döviz oranlarında büyük artışa neden olmuştur. Fethiye yamaç paraşütü ile elde ettiği ünü ve maddi geliri mantıklı kullanarak güzelliğini korumayı başarmış büyük bir tutkuya ev sahipliği yapmış ve yılar boyunca yapmaya devam edecektir. 4 adet farklı seviyelerde (1200m-1700m-1800m-1965m)olarak 4 Takeoff (kalkış) pisti barındıran Babadağ yamaç paraşütü için Dünyanın en iyi Uçuş  parkurudur.Ayrıca Fethiye Babadağ,da dünyada sadece 2 yerde yetişen Mavi Sedir ağacına sayısız Mantar ve endemik bitki örtüsüne yine içinde barındırdığı  Dağ keçisi, geyik, Yaban domuzu ,Kurt ,tilki ve sayısız Kuş çeşidi ile siz değerli Doğa ve Maceraperst Misafirlerini Bekliyor….

Ölüdeniz Üzerinde Eşsiz Görüntüler Kaydedin!

Fethiye yamaç paraşütü için sunduğu eşsiz imkânlarla tüm insanlığı kendisine doğru çekiyor. Bu çekiciliği altında yatan Ölüdeniz manzaraları bu tutkuyu başka bir güzelliğe bürüyor. Fethiye yamaç paraşütü yapmak isteyenleri ölüdeniz manzarası üzerinde geçirecekleri 45 dakikalık süreyle adeta büyülüyor. Dünya üzerinde temizliğiyle ün kazanan bu miras oldukça büyük turistik gelirlere de vesile oluyor. Babadağ ile olan muhteşem uyumu sayesinde sanki bilerek yapılmış gibi yamaç paraşütüne imkân kazandıran bu ikili bizlere çok büyük imkânlar sunuyor. Gerek hava hareketleri gerekse de sahip olukları doğal güzellikler sayesinde yamaç paraşütü severlere muhteşem görüntüler kaydetme imkanı sunan Ölüdeniz tüm şeffaflığıyla ve duruluğuyla sizleri de bünyesinde misafir etmek istiyor. Sadece yamaç paraşütü olarak algılamayın Babadağ ve ölüdeniz ikilisi bünyelerinde bulundurdukları eşsiz doğal ve beşeri güzelliklerle el değmemiş misali yapılarıyla sizlere eşsiz bir tatil yaşatabilirler. Dünya mirası ürünlerinin birkaçını bünyelerinde barındıran bu bölge sizler için mükemmel bir tatilin adresi olacak. Temiz havaları ve yeşil çevreleriyle etraflarındaki yerleşim alanlarında astım tedavisine bile cevap verebilen Fethiye bölgesi hayat kadar canlı bir şekilde sizleri bekliyor.

Related Posts
Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.